Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Boudy
Výběr vhodné velikosti boudy

Velikost boudy pro svého pejska volíme vždy dle jeho výšky ve stoje. Výška boudy by měla být pouze o několik málo centimetrů větší (cca 5 - 10 cm), než je velikost stojícího pejska. Délka boudy by měla být cca o 5 - 10 cm větší než je délka psa ve stoje – vzdálenost od čumáku Vašeho psa ke kořeni ocasu (místo, kde začíná ocas).

Vchod psí boudy by měl být vysoký a široký tak, aby pes pohodlně prošel. Zároveň by ale neměl být příliš velký, aby do psí boudy zbytečně v zimě nepřicházel studený vzduch. Výška vchodu psí boudy by měla odpovídat kohoutkové výšce psa, popřípadě je možné přidat několik centimetrů. Například pes, který má v kohoutku 60 cm, by měl mít výšku vchodu psí boudy od 60 do 65 cm. Šířka vchodu psí boudy by měla odpovídat velikosti psa a jeho mohutnosti. U větších plemen postačuje šířka do 40 cm.

Níže připojujeme orientační rozdělení základních velikostí našich bud. Pro příklad  uvádíme příklady plemen, každé plemeno a každý pejsek je něčím specifický, proto vždy doporučujeme pejska přeměřit, a u  štěňátek vycházet z rozměrů jejich rodičů.

Naše motto

"Trvá 20 let dobré jméno vybudovat a 5 minut jej ztratit. Když si to uvědomíte, začnete dělat věci jinak!" Warren Buffet

Jsme tu pro Vás
Logo
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz